iPhone zenginlik göstergesi olarak kabul edildi

  1. Teknoloji
iPhone zenginlik göstergesi olarak kabul edildi
iPhone zenginlik göstergesi olarak kabul edildi

iPhone kullananların zengin olarak kabul edildiği, sonunda bir araştırmayla da kanıtlanmış oldu. İşte ABD’de yapılan kapsamlı araştırmanın sonuçları ve diğer detaylar.

Zengin olduğunu göstermenin pek çok yolu var. Lüks bir araba satın alabilir, boğaz kenarında bir yalıda yaşayabilir ya da kendinize yeni çıkan bir iPhone modelini satın alabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız. Yeni çıkan bir iPhone modelini satın almak da sizin ne kadar zengin olduğunuzu göstermenizin yollarından birisi. Peki bu teori neye dayandırılıyor? İşte yanıtı.

ABD’de yapılan bir araştırma, kullanıcıların akıllı telefon tercihleri üzerine enterasan sonuçların ortaya çıkmasına neden oldu. Chicago Üniversitesi ve Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yapılan bir araştırmaya göre Apple logosu taşıyan yeni bir akıllı telefon modeli satın almak zenginlik göstergesi olarak kabul ediliyor.

Ekonomistler tarafından yapılan araştırmada Apple tarafından üretilen bir akıllı telefon ya da tableti satın alan her 10 kişiden 7’sinin ortalamanın oldukça üzerine bir gelire sahip olduğu ortaya çıktı.

Bu sonuçlar, Apple cihazlarını kullananların ortalamanın üzerinde bir refah seviyesine sahip olduğunu ortaya koydu.

Peki ya ülkemizdeki durum nasıl? Açık konuşmak gerekirse, Türkiye’de her son model iPhone modeli kullananın zengin olduğunu ya da refah seviyesinin üstünde bir yaşam sürdüğünü söylemek pek doğru olmayacaktır. Keza asgari ücretle geçinip, taksitle, borçla iPhoneX sahibi olan pek çok kişi mevcut.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS