Son Dakika

iPhone’un pahalı olduğunu kabul etti

A A

27.05.2016 - 07:00 Son Güncelleme:

Apple CEO’su Tim Cook, iPhone’un bazı bölgelerdeki insanlar için fazla pahalı olduğunu kabul etti. Bunun birlikte CEO’ya göre bu yüksek fiyatta ülkelerin uyguladığı vergilerin de payı var.

iPhone’un pahalı olduğunu kabul etti

iPhone’un piyasadaki en pahalı telefonlar arasında yer aldığı yıllardır kabul edilmiş bir gerçek. Ancak Apple’a göre bunun tek sebebi şirketin pahalı telefonlar üretmesi değil. Bunun yanı sıra bazı bölgelerdeki vergi ve gider masrafları da telefonun daha da pahalı olmasına neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da konuşan Apple CEO’su Tim Cook, telefonlarının Hindistan’daki insanlar için fazla pahalı olduğunu kabul etti.

Cook, Hindistan’da satılan bir telefondan elde ettikleri kârın ABD’de sattıkları bir telefondan ettikleri kârdan daha düşük olduğunu açıkladı. Bunun sebebi ise ülkedeki vergi ve masrafların daha yüksek olması. Ancak Cook buna rağmen önümüzdeki yıllarda bazı bölgelerdeki fiyatı daha aşağı çekmek için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. iPhone’un biraz daha uygun fiyatlı yapmak Apple’ın gelecek planları arasında yer alıyor ama yinede telefonun fiyatında kayda değer bir düşüş beklememek lazım. Yapılacak herhangi bir indirim düşük miktarlarda olacaktır.