iPod Nano desteği sona erdi

iPod Nano desteği sona erdi

iPod Nano desteği sona erdi

Çok eski gibi gözükebilir ancak pek çok kişi hala “eski toprak” iPod’ları kullanmaya devam ediyor. Bir şekilde sevenleri tarafından kullanılan, 2010 yılının eylül ayında lanse edilen kare tasarımlı multimedya oynatıcıya destek resmi olarak sona erdi. Artık 6. nesil iPod Nano, Apple’ın eskimiş ürünler listesinde bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eylül 2010’da lanse edilen 6. nesil iPod Nano sahiplerine kötü haber geldi. Apple müzik oynatıcıyı eski ürünler listesine ekledi, destek sona erdi.

Amerikalı şirket ürünü 2 yıl boyunca üretti. Yani 2012’de üretimi duran en az 5 yıllık bir ürünün desteğinden bahsediyoruz. Aslında bu süre fazlasıyla iyi gibi duruyor. Ancak söz konusu destek yalnızca yazılımsal değil, servisi de kapsıyor. Elbette bu iPod’unuzu tamir ettiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Onaylanmış veya onaylanmamış ortak servisler hala parça tedarikine devam edecektir. Ancak bunu eskisi kadar kolay yapamayabilirsiniz.

6. nesil iPod Nano, önceki neslinde bulunan kamera ve hoparlörü kaldırmış, dokunmatik ekranı ve bağlama klipsini getirmişti.