iQOO 10 Pro, TENAA’dan sertifika alırken görüldü

iQOO 10 Pro, TENAA’dan sertifika alırken görüldü

iQOO 10 Pro, TENAA’dan sertifika alırken görüldü

Son amiral gemisi akıllı telefonu iQOO 9’u yaklaşık yedi ay önce piyasaya süren şirket, yeni akıllı telefonları iQOO 10 ve iQOO 10 Pro’yu çok yakında piyasaya sürecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son günlerde çeşitli sızıntılarla gündeme gelen yeni iQOO modelleri, bu kez de TENAA’dan sertifika alırken görüldü. TENAA’da görülen bu model iQOO 10 Pro oldu.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler, iQOO 10’un MediaTek’in en yeni yonga seti Dimensity 9000+’ı kullanacağını ortaya çıkarmıştı. O dönemde Pro modelinde de Dimensity 9000+’nın kullanılacağı, yoksa Pro modelinde farklı bir yonga seti mi olacağı merak ediliyordu. TENAA’da yer alan bilgilerle birlikte bu soru cevap bulmuş oldu. Standart modelin askine Pro modeli Dimensity 9000+ yonga setinden değil, Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1’inden güç alacak.

TENAA’da yer alan bilgiler telefonun diğer teknik özelliklerinin de netlik kazanmasını sağladı. 6.78 inç AMOLED ekrana sahip telefon, dört farklı RAM seçeneğiyle geliyor: 6, 8, 12 ya da 16 GB. Depolama alanı konusunda ise 128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı seçenek sunuluyor.

Telefonun arka tarafında 50 megapiksellik iki kamera bulunuyor. Onlara 14.6 megapiksellik bir lens daha eklenince ortaya etkileyici bir üçlü kamera sistemi çıkıyor.

TENAA’da telefonun bataryası hakkında net bilgiler yer almıyor. Ancak daha önce gelen bilgilere göre telefon hızlı şarj özelliğiyle piyasadaki en iyi modellerden biri olacak. Kablolu olarak 200W’tan şarj edilecek telefon, kablosuz olarak da 65W hızda şarj edilebilecek. Telefon gerçekten de 200W hızlı şarj özelliği sunarsa, bu konuda piyasadaki en hızlı telefon olacak demektir.