İşte yenilenmiş Galaxy Note 7 fiyatı ve çıkış tarihi!

İşte yenilenmiş Galaxy Note 7 fiyatı ve çıkış tarihi!

Samsung’un geçtiğimiz sene geri toplatma kararı aldığı Galaxy Note 7 tekrardan satışa sunulmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

Galaxy S8 fiyatı düştükçe düşüyor!


Samsung geçtiğimiz sene firma tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşadı. 2016’nın ikinci yarısından sonra satışa sunulan Galaxy Note 7, firmanın üzerine kabus gibi çöktü. Dünyanın dört bir yanından ardı ardına gelen Note 7 patlama haberleri Samsung’ta şok etkisi yarattı. Apar topar cihazları geri toplama kararı alan Güney Koreli teknoloji devi firma tarihinin en büyük zararlarından birisine de imza attı.


Herkes geri toplanan Galaxy Note 7’lerin nasıl değerlendirileceğini merak ediyordu. Birkaç ay önce ortaya atılan, Note 7’nin tekrardan satışa sunulacağı iddiaları Samsung tarafından yalanlanmıştı. Fakat çok geçmeden Güney Koreli şirket de durumun varlığını kabul etti.


Samsung, toplanan Note 7’lerin tekrardan elden geçirildiğini ve yenilenmiş şekilde tekrardan satışa sunulabileceğini açıkladı. Üstü kapalı olarak gerçekleştirilen bu açıklamanın ardından, Galaxy Note 7 çeşitli sertifika kurumlarında boy göstermeye başladı.


Son olarak geçtiğimiz günlerde Wi-Fi sertifikasını da alan Note 7 neredeyse satışa sunulmaya hazır hale gelmiş oldu.


Note 7’nin Wi-Fi sertifikasını almasının akabinde yeni bir rapor ortaya çıktı. Bu rapor yenilenmiş Galaxy Note 7 fiyatı ve çıkış tarihini gözler önüne serecek nitelikte. Güney Kore kaynaklı rapora göre, Note 7 önümüzdeki Haziran ayında Güney Kore’de satışa sunulacak. Yenilenmiş Note 7 modeli için Samsung’un talep ettiği ücret ise 620 dolar. Zira Samsung, geçtiğimiz sene Note 7’yi 875 dolardan satışa sunmuştu.


Yenilenmiş Note 7 modellerinin Güney Kore dışında satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS