iTunes Radio Apple Music entegrasyonu!

iTunes Radio Apple Music entegrasyonu!

Apple son 6 ay içerisinde müzik konusunda önemli atılımlar yaptı. Uzun süre önce duyurulan iTunes Radio servisine erişim artık eskisi gibi olmayacak. iTunes Radio Apple Music içerisine alınıyor.

iTunes Radio kullanıcılara ücretsiz müzik dinleme hizmeti sunan servislerden bir tanesiydi. Reklamlar sebebiyle kullanıcılar ücret alınmıyor, internet üzerinden çevrimiçi müzik dinlenilmesine olanak tanıyordu. Yapılan resmi bir açıklamayla artık iTunes Radio’nun Apple Music içerisinde bir özellik olarak hayatına devam edeceği söylenti. Yani iTunes Radio kapanmıyor, sadece ücretsiz erişime kapanıyor. Çünkü Apple Music ücretli bir servis.


Apple artık yavaş yavaş Apple Music servisini ön plana almaya başladı. Ülkemizde kullanılamasa da 2013 yılından bu yana oldukça sevilen bir servisin bu şekilde sonlandırılması bazı kullanıcıları üzebilir. Buradan Apple’ın iTunes Radio’yu aslında Apple Music’e geçiş aşamasında bir test olarak kullandığını düşünebiliriz. Yani aslında Apple Music fikri yıllardır Apple’ın planları arasındaymış ve servis yayına girince alternatiflere olan erişim kesiliyor. 28 Ocak tarihi itibariyle sadece ücretli Apple Music aboneleri iTunes Radio servisinden faydalanabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS