James Cameron açıklaması ile şaşırttı

James Cameron açıklaması ile şaşırttı

James Cameron açıklaması ile şaşırttı

James Cameron, Avatar 2 filminin tam senaryosunun yazılmasının bir yıl sürmesine rağmen çıkan sonuçta memnun olmadığı için çöpe atıldığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Avatar 2 yani The Way of Water, rekor kıran orijinal filmin yaklaşık 2,85 milyar dolar (2,5 milyar sterlin) hasılat elde etmesinden 13 yıl sonra geliyor ve Aralık ayında vizyona girecek. Cameron, The Times’a yeni bir röportajda “Avatar’ın yeni filmini başlatmak için yazarlarımla oturduğumda, ilkinin neden bu kadar iyi olduğunu anlayana kadar bir sonrakini yapamayacağımızı söyledim” ifadelerini kullandı. Bu nedenle yapım üzerindeki baskı da büyüktü.

Yönetmen, “Devam filmi için tam bir senaryo yazdım, okudum ve istediğim seviyeye gelmediğini fark ettim. Boom. Baştan başladım. Bu da bir yıl sürdü” açıklamalarını yaptı. Seyircilerin bir devam filmi için 13 yıl beklemek zorunda kalmasının nedeninin senaryolara yıllarını harcamak olup olmadığı sorulduğunda Cameron, “Eh, ben de bir süre derin keşiflere gidiyordum” yanıtını verdi. Avatar 2, Ağustos ayında filmin görüntüleri yayınlandıktan sonra hızla “şimdiye kadar yapılmış en delice karmaşık film” iddiası ile gelecek.

Yazar-yönetmen Liam O’Donnell, bir tweetinde ” 15 kamera ile sualtı performansı yakalama. Her oyuncunun yüz yakalamasında 2 kamera. Avatar 2 mükemmel detaylarla gelecek” diyerek hayranları heyecanlandırdı. Devam filminde Sigourney Weaver ve Sam Worthington ile birlikte rol alan Kate Winslet, daha önce yedi dakika 14 saniye nefesini tutarak Tom Cruise’un sualtı çekim rekorunu kırdığını açıklamıştı. Film 16 Aralık’ta sinemalarda.