Jeff Bezos bu sefer servetini harcadığı ürünle gündeme oturdu

Jeff Bezos bu sefer servetini harcadığı ürünle gündeme oturdu

Jeff Bezos bu sefer servetini harcadığı ürünle gündeme oturdu

Bazı milyonerler sahip olduğu servetle dünyadaki açlığı sona erdirmeye veya gezegen nüfusunun neredeyse üçte ikisi için aşı satın almaya çağırırken, Bezos farklı bir karar verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyaca ünlü iş adamı servetini, evine dondurma makinesi almak için harcadı. Dondurma üreticisi dahi Jeff Bezos’un bu harcamasına olan şaşkınlığını duyurdu. Amazon platformunun sahibi iş adamının bu harcamasına sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi. İnsanlar “Yok artık!” tweetleri atmaya başladılar. Bazıları ise Jeff Bezos’un beslenme düzeniyle dalga geçti. “Jeff Bezos’un diyeti nasıl? Kahvaltıda dondurma ve tonlarca McDonald’s yiyip neredeyse sürekli kola içen tuhaf diyetleri olan başka milyarderler de var.” yorumları yapıldı.

Dondurma üreticisi CVT Soft Serve ise konuyla ilgili ek bir açklama yapmadı. İnsanların para harcama alışkanlıkları pandemi döneminde oldukça değişti. Normalde satın alınmayacak şeyleri alma eğilimleri gösteren insanlar arasına Jeff Bezos da katılmış olabilir. Karantinalar sebebiyle evden çıkamayan insanlar hem diyetlerinde bozukluklarla hem de gereksiz alışverişle baş etmek zorunda kaldılar.

Bu bağlamda Amazon CEO’su Jeff Bezos da tekrar karantinalara hazırlanıyor olabilir. Evine yaptırdığı dondurma makinesi ile kışın olabilecek karantinaları atlatmayı planlaması muhtemel diyebiliriz.