John McAfee infaz mı edildi?

John McAfee infaz mı edildi?

John McAfee infaz mı edildi?

Dünyanın en sıradışı billgisayar yazılımcılarından biri olan John McAfee intihar ettiği söyleniyor. Bazı kaynaklara göre ise öldürüldü? 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bilgisayarlarla az çok ilgilenen biri McAfee ismini mutlaka duymuştur.  Pek çok kişinin antivirüs yazılımı olarak bildiği McAfee, John McAfee tarafından yazılmıştı. Hatta McAfee bu yazılıma kendi ismini vermeyi tercih etmişti.

Asıl etkileyici olan ise McAfee’nin bu yazılımı yalnızca 2 günde bitirmesiydi.

Fakat son derece farklı bir insan olan John McAfee’nin ismi pek çok skandalla birlikte anıldı. Son olarak kripto paralarla ilgilenmeye başlayan McAfee,  ABD tarafından önemli baskılar almıştı.

Neticede kripto paralar ile ilgilenmeye başlayan McAfee, 11 Nisan 2020’de Proof-of-Stake algoritmasını kullanan Ghost adında gizlilik odaklı bir kripto para birimi geliştirmeye başladığını duyurdu. Fakat proje hayata geçtikten kısa bir süre sonra John McAfee projeden  gizemli bir şekilde ayrıldığını açıkladı.

6 Ekim 2020 tarihinde ICO tekliflerinin yanıltıcı reklamlarını sosyal medya üzerinden yaptığı iddiasıyla İspanya’da tutuklandı. Tutuklandıktan sonra ABD hükümeti McAfee için devreye girdi.

İlk başta İspanya McAfee’yi vermemek için diretti. Fakat sonrasında suçlunun iadesi kabul edildi. Tesadüf müdür bilinmez fakat iade işleminin onaylanmasından kısa bir süre sonra McAfee hücresinde ölü olarak bulundu. Her ne kadar bu olay intihar gibi lanse edilse de işin arkasında farklı bir senaryo da olabilir. Bu da elbette önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.