Son Dakika

Kablosuz kulaklıklara güçlü bir alternatif geliyor!

A A

19.03.2022 - 10:14

Singapur merkezli OMIX’in yeni kulaklığı MixBuds ANC Pro, gürültü engelleme özelliği ve yüksek ses kalitesiyle, mobil kullanıcıların yeni gözdesi olmaya aday.  

Kablosuz kulaklıklara güçlü bir alternatif geliyor!

MixBuds ANC Pro, üç boyutlu silikon uçlarıyla denge ve rahatlık sağlıyor. IPX4 sertifikalı yapısı da çok yönlü su sıçramasına karşı bu kulaklığı dayanıklı hale getiriyor ve kullanıcıları ter ve su sıçramasına karşı koruyor. 18 saate kadar pil ömrüne sahip kutusundan şarj olan kulaklıklar, tam şarjla 6 saat boyunca aralıksız kullanılabiliyor.

İletişim özgürlüğü her yerde!

Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği, MixBuds ANC Pro’nun önemli özelliklerinden biri. Bu özelliğiyle kaliteli bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyor. Yeni nesil kulaklıklarda kullanıcıların aradığı bir özellik haline gelen gürültü engelleme, sosyal hayat içinde kimi sorunlara sebep olabiliyor. Özellikle sokakta veya trafikteki kullanımlarda, kişilerin bazı dış sesleri duymasının öneminden yola çıkan OMIX, MixBuds ANC Pro’nun gürültü engelleme türünü yönetmeyi mümkün hale getirdi.

Dokunmatik olarak yönetilen MixBuds ANC Pro’yu, tek dokunuşla dış sesleri de duyacak biçimde kullanmak mümkün oluyor. Kullanıcılar tamamen kendi dünyasına dönmek istediğinde ise ANC özelliği tam olarak devreye giriyor ve 40dB’ye kadar harici sesleri engelliyor.

Dokunmatik algılama özelliği

Kablosuz kulaklıkların konforunu etkileyen temel faktörlerden biri olan dokunmatik kontroller ise MixBuds ANC Pro’nun çok başarılı olduğu bir başka konu. Kullanıcı dokunuşunu daha doğru algılaması için, her iki kulaklıkta da sezgisel dokunmatik kontrol sağlayan yerleşik kapasitif sensörler yer alıyor. Bu sayede birkaç basit hareketle müzik çalmak, arama yapmak veya gürültüyü azaltmak mümkün oluyor. En önemlisi ise ANC özelliğinin dokunmatik sensörler ile açılıp kapanabiliyor olması. Böylece dileğiniz zaman bulunduğunuz ortamdaki dış sesleri de algılamak mümkün oluyor.

Ses kalitesi ve akıllı asistan uyumu

MixBuds ANC Pro, eşsiz 10 mm dinamik bobin hoparlörleri ve genişletilmiş bas özelliğiyle doyurucu bir dinleme deneyimi sunuyor. Bluetooth üzerinden telefonla çok hızlı eşleşen yeni kulaklık, Akıllı EQ ayarı sayesinde, farklı cihazlardaki frekans seviyelerini otomatik olarak ayarlamak için bir algoritma kullanıyor. Akıllı sesli asistanlarla da uyumlu çalışan MixBuds ANC Pro’yu müzik oynatmak, hava durumunu öğrenmek, haberleri almak, akıllı ev eşyalarını yönetmek ve daha fazlası için kullanmak da mümkün.