Kablosuz Oculus Rift geliyor!

Kablosuz Oculus Rift geliyor!

Oculus Connect etkinliğinde Facebook, yeni sanal gerçeklik başlığını/gözlüğünü duyurdu. Piyasada bulunan Oculus Rift VR başlığına göre daha portatif ve mobil bir cihaz olarak duyurulan yeni gözlük hakkında çok az bilgi verildi.

Harici bir bilgisayar donanımına ihtiyaç duyan mevcut Oculus Rift, aynı zamanda kendi kablosu ile de bilgisayara bağlı olarak çalışıyor. Ancak diğer taraftan Samsung, Google ve Microsoft’un çözümleri bağımsız veya en azından bir akıllı telefona bağımlı olarak çalışıyor. Facebook bu eksikliği görmüş olmalı ki rakiplerini aratmayacak bir ürün duyurdu.



Yeni Oculus Rift, eski modelden farklı olarak kablosuz yani fiziksel olarak bir bilgisayara veya başka bir cihaza bağlı olmadan çalışabiliyor. Etkinlikte ürünün piyasaya çıkacak hali gösterilmedi. Anlaşılan çalışmalar halen devam ediyor.


Ancak ürünün bağımsız çalışabilir olması tam anlamıyla mobil olduğu anlamına gelmiyor. Bir kamera sistemi ise Oculus Rift başlığını ve kullanıcısı bir kamera sistemi ile oda içerisinde takip edilecek. Bu sayede vücut hareketleri ve kullanıcının oda içerisinde konumuna ait veriler alınabilecek. Söz konusu teknolojisi uzun süre önce Sony’nin PlayStation 3 konsolu için duyurduğu Move aparatına benzeyecek gibi duruyor.


Kablosuz Oculus Rift modelinin çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili bir bilgi paylaşılmadı. Ancak önümüzdeki günlerde daha detaylı özelliklerin ortaya çıkması bekleniyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS