Kaç GB'lık iPhone tercih ediliyor?

Kaç GB'lık iPhone tercih ediliyor?

Apple 16 GB depolama alanına sahip iPhone modellerini hala satışta tutsa da iPhone 6S ve 6S Plus modellerinin çıkmasıyla birlikte kullanıcıların fiyatı bir yana bırakarak daha yüksek kapasiteli modellere yöneldiğini görüyoruz.

Appleın sözcüsü Phil Schiller’ın yaptığı açıklamaya göre son geçen sene Apple’ı tercih eden kullanıcıların sadece %40’ı 16 GB’lık modele yönelirken bu sene %33 ile düşüş trendine girmiş durumda.


2014 yılının rakamlarına baktığımızda iPhone alan kullanıcıların %48’i 64 GB ve %12’de 128 GB’lık modeli tercih etmiş. Fakat 2015 yılında bu rakamlar git gide artıyor ve kullanıcıların %51’i 64 GB ve %16’sı da 128 GB’lık model satın almış durumda.


En iyi 10 araç içi şarj aleti!


İnternette arama nasıl olacak?


Günümüz uygulama dünyası ve biz kullanıcılar da bunun farkına vardık. Bir mobil oyunun 1.5 hatta 2 GB seviyelerine yaklaştığı düşünülürse 16 GB’lık modellerin aldıktan bir süre sonra beklentileri karşılayamayacağı kesin. Apple’ın satış rakamları da bunu kanıtlar nitelikte. Artık paradan çok konforumuza düşmeye başladık. Apple yakında 256 GB’lık modelini çıkarırsa hiç şaşırmam.


Tabii ki, Android işletim sisteminde durum farklı. Micro SD kart desteği üreticilerin imdadına koşuyor. 8 hatta 4 GB’lık modellerin dahi hala satışta olduğunu görüyoruz. Fakat amiral gemisi modellerde durum farklı bu tarz akıllı telefonların en az 32 GB’lık kapasite ile sunulduğunu söylemeliyiz. Eğer paranız varsa neden daha iyisini almayasınız?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS