Son Dakika

Kahve alabilen iPhone X de alır

Kahve alabilen iPhone X de alır

Kahve alabilen iPhone X de alır

Tim Cook, iPhone X’in fiyatını savundu: “Eğer iyi kahve içmek için para verebiliyorsanız, iPhone X için de verebilirsiniz.”

iPhone telefonların fiyatları hemen her yıl gündem oluyor, burası bir gerçek. Bundan birkaç sene öncesine gidecek olursak, “iPhone fiyatına kurbanlık alınır mı?”, “iPhone alana kadar hangi arabalar alınabilir” konulu birçok haberle karşılaşmıştık. Bu haberlere bir katkı da Tim Cook’tan, yani Apple’ın CEO’sundan geldi.

Evet, Gizmodo’da yer verilen haber gerçekten ilginç. Cook, bir ay boyunca iyi bir kahve mekanına gidip kahve içenlerin aylık taksitlerle iPhone X’i de alabilecek maddi güçleri olduğunu düşünüyor ve iPhone X’i almalarını tavsiye ediyor. Tabii yurt dışındaki teknoloji severler için bir öneri bu. Ülkemizi göz önüne alacak olursak…

iPhone X’in başlangıç fiyatı 6099 TL

1 adet Nescafe 3’ü 1 Arada’nın yaklaşık fiyatı 55 kuruş. 1 ay boyunca günde 1 tane içsek 17 lira yapıyor. Demek ki ayda 17 lira ödeyerek 359 ay sonunda iPhone X’e sahip olabiliyoruz(!)

“Ama Cook, lüks kahve mekanına giderek yapılan harcamadan söz ediyor” diyebilirsiniz. Tamam, onu da hesaplayalım.

Starbucks’ta Fresh Filter Coffee, 5,75 TL’ye satılıyor (Zam geldi ise bizi de uyarın). Bir ay boyunca her gün 1 bardak içiyoruz desek, 178 TL yapıyor. Böylece 34 ay kahve içmeden, ayda 178 TL ödeyerek iPhone X’e sahip olabiliriz(!)

Tabii bu uzun süreçler sona eren kadar herhalde en az 3-4 yeni iPhone modeli satışa sunulmuş olacak…