Kapladığı alan rahatsızlık yarattı

Kapladığı alan rahatsızlık yarattı

Samsung Galaxy S7 geçtiğimiz hafta resmiyet kazandı ve telefon geçtiğimiz günlerde ön siparişe çıktı. Telefona sahip olan bazı kaynaklar, Galaxy S7 TouchWiz arayüzüne ait ilginç bir detay paylaştı. Tabii bu durum Galaxy S7 Edge modeli için de geçerli.

Akıllı telefon üreticilerinin Android işletim sistemi üzerine kendi arayüzlerini giydirmesi ilginç bir gelişme değil zaten yıllardır yapılan bir uygulama. Ancak Samsung bu konuda uzun zamandır eleştiriliyordu. Görünüşe göre Samsung eleştirileri pek dikkate almamış.


Yayınlanan bir fotoğrafta Android işletim sistemi ve Samsung Galaxy S7 TouchWiz arayüzünün toplamda 8 GB yer kapladığı bilgisi ortaya çıktı. 16, 32, 64 ve 128 GB şeklinde giden akıllı telefon hafızalarını düşündüğümüzde bu rakam kullanıcılar açısından rahatsız edici bir seviyede.


Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge'in Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi


Samsung Galaxy S6 modelinde bu rakam 6 GB seviyelerindeydi. Sony ve HTC gibi markalarda da durum aşağı yukarı bu şekilde. Ancak Galaxy S7 modelindeki TouchWiz arayüzü şimdiye kadar gördüklerimiz arasında en çok yer kaplayanı oldu. Galaxy S7 modelinde hafıza kartı girişi olduğunu da hatırlatalım. Yani ufak bir maliyete katlanarak depolama alanı sorununun çözülmesi mümkün.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS