Katlanabilir en hızlı 5G telefon

Katlanabilir en hızlı 5G telefon

Huawei, MWC 2019 kapsamında gerçekleştirdiği özel toplantısında bombayı patlattı. Uzun süredir pek çok firmanın katlanabilir telefonlar üzerine çalışmaları var, ama firma, Huawei Mate X sayesinde an itibarıyla rakiplerini geride bıraktı.

Huawei Mate X’in ön tarafında 6.6 inch, arka tarafında da 6.38 inch değerde ekranlar yer alıyor. İki ekranı birleştirdiğinizde ise, 8 inch’lik bir değere sahip oluyorsunuz ki böylelikle adeta akıllı telefondan tablet deneyimine geçiş yapıyorsunuz. Tabii bu ekran değerlerinin Samsung’un katlanabilir telefonunu geride bıraktığını söyleyelim. Aynı şekilde incelik tarafında da Mate X çok iddialı. Telefon, 5.4mm incelikte. Katlandığında ise, 11mm oluyor.

Kirin 980 çipseti ve Android 9 işletim sistemine sahip olan telefon, aynı zamanda dünyanın katlanabilir en hızlı 5G telefonu unvanına sahip. Yapılan gösterimde, bu cihazla 1GB boyutundaki bir video yalnızca 3 saniyede indirilebiliyor.

Kamera tarafına geldiğimizde, Leica ortaklığı ile geliştirilen 40MP + 16MP ultra geniş açılı kamera ve bir de 8MP’lik telephoto kamera var. Selfie kamerasının da sınıfının en iyisi olduğu belirtiliyor.

Ve pil. Huawei, pil performansı ve hızlı şarj konusunda da rakiplerinin önene geçmeyi başardı. Zira firma, bu telefonunda 55w değerde Huawei Super Charge teknolojisini sunuyor. Böylelikle 30 dakikalık dilimde cihazınızı sıfırdan %85’e kadar şarj edebileceksiniz.

Fiyat konusuna da değinecek olursak, yurt dışında 2299 Euro fiyat etiketiyle satılacak. Bu yılın ortalarına doğru satışta olması beklenen ürünün Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz belli değil.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS