Katlanabilir iPhone farklı olacak

Katlanabilir iPhone farklı olacak

Katlanabilir iPhone farklı olacak

Apple’ın katlanabilir iPhone modeli ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Şu anda katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında cesur adımlar atan iki firma bulunuyor. Samsung ve Huawei. Gerçekten de bu ikilinin ciddi anlamda yenilikçi adımlar attığı söylenebilir.

Aslında Steve Jobs zamanında bu adımları Apple’dan bekleyebilirdik. Fakat Cupertino merkezli şirket bir süredir taklit edilen konumdan taklit eden konuma geçmiş durumda.

Bilindiği üzere Samsung ve Huawei ilk katlanabilir ekranlı modellerini 2019’da kullanıma sunmuşlardı. 2020 ile birlikte daha kusursuz cihazlar geldi. Muhtemelen önümüzdeki yıl bu teknoloji hem daha ucuz, hem de daha sorunsuz bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacaktır.

Peki Samsung ve Huawei katlanabilir ekranlı modeller önemli adımlar atarken Apple ne yapıyor? Dilerseniz bu konuya biraz odaklanalım.

Ortaya çıkan son detaylara göre katlanabilir ekranlı yeni iPhone’nun ekranı tam anlamıyla katlanabilir olmayacak. Apple katlanan tek bir ekran yerine çift panel kullanmayı planlıyor. Fakat bu ekranlar yan yana geldiğinde kusursuz bir şekilde tek ekran gibi görünecek.

Elbette bunun için muazzam bir menteşe yapısının olması gerekiyor. Apple’ın bunun üstesinden nasıl geleceği şimdilik bilinmiyor. Kaldı ki katlanabilir ekranlı bir telefon üretmek yerine çift ekran kullanarak farklı bir katlanma mekanizması üretmek biraz farklı bir tasarıma kayıyor. Yine de bekleyip göreceğiz.