Kendisini silen mesajlar özelliği ile güncellenecek

Kendisini silen mesajlar özelliği ile güncellenecek

Kendisini silen mesajlar özelliği ile güncellenecek

WhatsApp kendi silinen mesajlar özelliği üzerindeki çalışmalarına başladı. WhatsApp’a çok yakında kendini imha edecek mesajlar gelecek.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, bir süredir kendi kendini imha eden mesajlar üzerinde çalışıyor. Ancak şimdi, Facebook’un sahibi olduğu şirket, süresi dolan fotoğraflar, videolar, resimler, GIF’ler gönderme seçeneği sunarak bu özellikte bazı değişiklikler yapıyor gibi görünüyor. WhatsApp kendi silinen mesajlar olarak geçecek bu özellik çok kişinin işini kolaylaştıracak.

WABetainfo tarafından aktarılan bilgilere göre; WhatsApp, alıcı sohbetten çıktıktan sonra medyanın telefondan kaybolmasını sağlamak olan ‘Süresi Dolan Medya’ adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Unutmanız durumunda, kendi kendini imha eden mesaj, WhatsApp mesajlarınızın silinmeden önce sohbette ne kadar süre görünür kalmasını istediğinizi seçmenize izin veren bir özellik olacak. Aksine, kendi kendini yok eden medya size bir zamanlayıcı ayarlama seçeneği sunmayacak. Gönderilen fotoğraflar, videolar, GIF’ler yalnızca alıcı sohbetten çıktıktan sonra silinecek.

Kullanıcıların sohbetlerdeki mesajları silmesi durumunun aksine, WhatsApp’ın medyanın süresi dolduğunda sizi bilgilendirmeyeceği, yani medyanın sohbetten tamamen kaybolacağı anlamına gelir. Neyse ki, kendi kendini yok eden medyanın normal medyadan nasıl farklı olacağını bilmesek de, alıcılar hangilerinin kendi kendini yok ettiğini ve hangilerinin olmadığını anlayabilecekler.

Özellik, geliştirmenin çok erken bir aşamasında görünüyor. Bu da özelliğin genel kullanıma sunulması için bir süre beklememiz gerekebileceği anlamına geliyor.