Koronavirüs siteleri büyük bir tehlike saçıyor

Koronavirüs siteleri büyük bir tehlike saçıyor

Koronavirüs siteleri büyük bir tehlike saçıyor

Kullanıcıların en çok ziyaret ettiği sitelerden birisi de hiç şüphesiz koronavirus siteleri olarak biliniyor. Dünya genelinde birçok kişiye yayılan ve ülkelerdeki bütün nüfusu tehdit eden bu virüs türü ile ilgili anlık bilgiler merak ediliyor.

Koronavirus platformları bu tür bilgileri güncel olarak vermekle birlikte ölü ve hastalığın bulaştığı kişi sayısını anlık olarak sunabiliyor.

Elbette bu virüs ile ilgili bilgilendirme yapan bütün web sitelerini masum değil. Bazıları tamamen korsanlık yapmak için kurulmuş platformulardır.

Sizler virüs hakkında bilgi almak için web sitesine giriş yaptığınızda bilgisayar korsanları size ait olan bütün bilgileri almak için harekete geçiyor. Bu web siteleri bilgisayarınıza bir dosya gönderiyor ve bu dosya yüklenmeye başladığında her şey başlıyor. Dosya tamamen yüklenirse sizin açmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızdaki bütün bilgileri olduğu gibi diğer bilgisayara aktarabiliyor.

Bu tür aktarım süreçleri her ne kadar kolay gibi görünse bile aslında bilgisayar korsanlarının sizin izninizle de ihtiyacı var. İndirme esnasında yükleme için sizden izin istiyor. Eğer yüklemeye izin verirseniz bütün sistemler otomatik olarak başlatılıyor. Size ait bütün kart ve banka bilgileri ile birlikte kişisel bilgiler de diğer bilgisayara gönderiliyor. Peki sizler de bu tür korsanlık faaliyetleri ile karşı karşıya kaldınız mı?