Son Dakika

Kredi kartı boyutunda tripod

A A

28.05.2016 - 10:00 Son Güncelleme:

Kickstarter çoğu zaman ilgi çekici ürün ve hizmetlerle gündeme geliyor. Yine öyle bir ürünü gündeme taşıyoruz. İlk olarak 2013 yılında ortaya çıkan Pocket Tripod şimdi şansını bir kere daha deniyor. Ürünün ikinci versiyonu için hazırlıklar başladı.

Kredi kartı boyutunda tripod

Pocket Tripod, kolaylıkla taşınabilen, cebe hatta cüzdana bile sığabilen bir çeşit telefon standı. Ancak bu stand telefon için bir tripod görevi görüyoruz. Fotoğraf ve video çekimlerini bu ürünü kullanarak yapabileceğiniz gibi aynı zamanda basit bir stand görevi de görebiliyor. Video görüşmelere de pratiklik kazandıran ürün Steve Wozniak gibi ünlü isimler tarafından da beğeniliyor.

Ürün şimdi Pocket Tripod 2.0 olarak karşımıza çıkıyor. Pocket Tripod büyük bir iddia ile geliyor. İddiası, piyasadaki telefonların hepsine uyumlu olması. Kılıfların da büyük bir bölümüyle uyumlu. Eğer anormal derecede kalın bir kılıf kullanılmıyorsa üreticinin iddia ettiği uyumluluk oranı %90’In üzerinde.

Şimdiden 1800’den fazla bağış toplayan ürün 50.000 dolar seviyesini geçti. 15 dolarlık erken erişim fiyatını bir kenara bırakırsak piyasaya çıktığında 18 dolardan farklı renklerde satışa çıkması bekleniyor.

5.5 mm’den başlayarak 12.5 mm kalınlığa kadar toplamda 15 farklı boyutla gelen ürünü satın almadan önce uyumlu ölçüyü seçmek gerekiyor. Ancak bunun için endişelenmeyin çünkü üretici, kullanılan kılıf ve telefona göre gereken ölçü bilgilerini paylaşıyor. İşiniz bittiğinde cüzdanınızda bile taşıyabileceğiniz ürünün kalınlığı sadece iki adet kredi kartı kalınlığında.