Son Dakika

Kripto paralar eski haline gelecek mi?

A A

25.02.2021 - 09:59 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Son hafta ortaya çıkan aşırı düşüş nedeniyle kripto paralar yükselecek mi sorusu büyük merak uyandırıyor. Hadi gelin bununla ilgili ortaya atılan 3 senaryoya birlikte bakalım.

Kripto paralar eski haline gelecek mi?

Öncelikle kripto paralar yükselecek veya düşecek gibi kesin bir yorum yapmanın doğru olmadığını söyleyelim. Ayrıca sizlere kesin yorum yapanları dikkate almamanızı öneriyoruz. Şu anda Bitcoin 46 bin dolar seviyelerine kadar düştü ve bir türlü eski yerine kavuşamıyor. Ayrıca altcoin olarak adlandırılan kripto paralarda da sert düşüşler var.

Atom, Ada, Link ve Polkadot gibi birçok kripto para biriminde sert düşüşler yaşandı. Ayrıca Ethereum yine benzer şekilde aşağıya doğru kırdı. Tüm bunlar piyasalarda büyük bir korkunun ortaya çıkmasına neden oldu.

Kurumsal şirketler Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelince çok sert yükselişler ortaya çıktı. Ancak şimdi meydana gelen bu düşüş ile birlikte ortaya 3 farklı senaryo çıktı. Uzmanlar tarafından ortaya atılan ilk senaryo, “W” şeklinde bir yükselişe işaret ediyor. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse kripto paralar bir süre daha yükselip sonra yeniden düşerek tekrar yükselecek.

Analistler tarafından ortaya atılan bir diğer senaryo ise bu düşüşün bir süre daha kısa süreli devam edeceği yönünde. Bazı balinaların küçük çaplı satışlara devam etmesi yine bu kripto para birimini 40 bin dolar seviyelerine kadar çekebilir. Öngörülen üçüncü senaryo ise daha çok sert yükselişin yaşanacağı ile ilgili. Elon Musk ve diğer bazı ünlü girişimcilerin kripto paralara çok fazla destek vermesi fiyatlardaki artışı korkunç seviyede yukarı çekecektir.

Yukarıda belirttiğimiz senaryolar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasasında işlem yaparken dikkatli olmanızı öneriyoruz.