Son Dakika

Lego, Luigi seti ekliyor

A A

22.04.2021 - 12:16 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Luigi Lego’nun etkileşimli Super Mario setlerine yeni bir başlangıç kitine dahil ediliyor.

Lego, Luigi seti ekliyor

Yeni Luigi figürü teknolojik olarak Mario figürüne benziyor; gözlerini, ağzını ve göğsündeki ana ekranı canlandıran yerleşik bir ekran ve altta barkodları ve tuğla renklerini taramak için kullanılan bir sensör var. Buradaki temel farklar sadece kozmetik. Luigi Mario’dan farklı görünüyor ve farklı ses efektleri, ses hatları ve karakter etkileşimlerine sahip.

Efsanevi Mario oyununda tek kahraman Mario değildi. Yeşil kostümü ile bir diğer gözdemiz Luigi idi. Oyun artık çok oynanmasa da şimdi Lego setine Luigi de ekleniyor. 280 parçalık Luigi Başlangıç seti 60 $ ‘a ön sipariş verilebilecek ve size aynı elektronik gelişmiş deneyimi (reaksiyonlar ve diyaloglar dahil) sunacak.

Değişen tek şey Mario’dan farklı kişiliği ve kostümü. Beklediğiniz gibi, kit, karakter ve güç paketleri de dahil olmak üzere diğer Lego Super Mario setleriyle uyumlu. Luigi Başlangıç seti, ilk olarak 10 Temmuz’da Japonya’ya meydana çıkacak ve dünya genelinde yayılması yaklaşık olarak 1 Ağustos’u bulacak. Yine de, yeni set çok çocuklu aileler için iyi bir haber. Mario kadar olmasa da Luigi’nin de yeterine hayranı var diyebiliriz. Oyunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.