Lenovo Mirage Solo Google desteğine sahip

Lenovo Mirage Solo Google desteğine sahip

Lenovo’nun CES 2018 çerçevesinde tanıttığı Mirage Solo, temelinde Google destekli bir cihaz. Google’ın DayDream platformu üzerine şekillendirilmiş olan Mirage Solo, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 yonga setinden alıyor.

Sanal gerçeklik sektöründeki rekabetin dozajı gün geçtikçe daha da artıyor. Hali hazırda şu anda piyasada sivrilen birkaç farklı ismin olduğunu söyleyebiliriz. Öyle görünüyor ki 2018 ile birlikte pazardaki dengeler de değişebilir. Keza tek başına VR performansı sergileyebilen (akıllı telefon desteğine ihtiyaç duymayan) setlerin sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Son olarak duyurulan Lenovo Mirage Solo da bu setlerden birisi.

Sistemini 4GB RAM ile destekleyen VR gözlüğü, 110 derecelik bir görüş açısına sahip. Bu Mirage Solo’yu Oculus Go ve Mİ VR ile aynı kefeye koymamıza olanak sağlıyor.

Lenovo gözlüğün fiyatını net bir şekilde açıklamış olmasa da CES kulislerinde Mirage Solo’nun fiyatının 400 doların altında olacağı konuşuluyor.

Lenovo’un bu alandaki rakipleri ise Oculus Go ve Vive Focus olacak diyebiliriz. 200 dolara satılan Oculus Go gücünü Snapdragon 821 yonga setinden alırken, 600 dolarlık etikete sahip olan Vive Focus ise aynı Mirage Solo gibi SD 835’ten faydalanıyor.

Açıkçası Lenovo’nun sanal gerçeklik gözlüğünün fiyat avantajına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki SD 821’i yeterli bulanların tercihi yine Oculus Go olacaktır. Keza iki cihaz arasında nereden bakılsa 2 katı fiyatı farkı bulunuyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS