LG Coronavirüs yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak

LG Coronavirüs yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak

24 Şubat’ta kapılarını açacak olan MWC etkinliği özellikle akıllı telefon üreticileri için hayati bir önem taşıyor. LG, Coronavirüs tehlikesi nedeniyle MWC 2020’ye katılmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Coronavirüs, tüm dünya ekonomisini vurduğu gibi teknoloji dünyasının merakla beklediği Mobile World Congress etkinliğini de vuracak gibi görüyor..


Bütün dünyanın gözü bu etkinliğin üzerindeyken, telefon üreticileri son modellerini ve gelecek planlarını açıklıyor. Dünyanın pek çok ülkesindeki dağıtımcılarla yeni anlaşmalar imzalıyorlar.


Ancak bu yılki MWC etkinliği salgın hastalık tehlikesi nedeniyle riske girmiş durumda.


Dünyanın en önemli telefon üreticileri arasında yer alan LG şimdiden etkinliğe katılmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Özellikle Çin’den çok sayıda iş insanının ve telefon üreticisinin de etkinliğe katılacak olması bu etkinliği daha da riskli hale getiriyor.


Henüz medyaya yansımış değil ama etkinliğin düzenleneceği İspanya’nı Barselona kenti de MWC nedeniyle şehre akın edecek yüz binlerce yabancı turiste ve Çin iş insanına hazır olmayabilir. Bu ziyaretçilerin sıradan turistler olmaması ve dijital dünyadaki pozisyonları nedeniyle sık sık Çin’i ziyaret ediyor olmaları da Barselona halkını kara kara düşündürüyor. Hatırlayacağınız gibi, akıllı telefon, tablet ve mobil teknolojiler alanındaki pek çok fabrika Çin’de bulunuyor.


LG ise bu detaya değinmiyor ancak “yüzlerce LG çalışanını riskli bir dönemde uluslararası bir seyahata çıkarmanın doğru bir karar olmayacağını düşünüyoruz,” diyerek nedenlerini açıklıyorlar.


Ancak LG yine de yeni ürünlerini tanıtmaya kararlı ve Barselona’daki MCW etkinliği yerine kendi özel medya lansmanlarını düzenleyerek ürünlerini medyaya tanıtacaklar.


Şimdilik sadece LG katılmama kararı almış gibi görünse de tüm dev telefon üreticilerinin kongreden çekilme kararı almasının an meselesi olduğu da tahmin ediliyor. Diğer bir deyişle bu yıl MCW etkinliği iptal edilirse, ya da çok cılız geçerse, şaşırmayalım.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS