Son Dakika

LG G5'den önce LG Versa vardı

A A

03.05.2016 - 12:00

Akıllı telefonlar farklı özellikleri ile tüketicilerin ilgisini çekmeyi hedefliyor. Her markanın bu noktada farklı bir stratejisi var. LG G5 modeli ise modüler yapısı ile dikkat çekmek istiyor. Ancak bu firmanın ilk denemesi değildi.

LG G5'den önce LG Versa vardı

LG G5 modeli, kamera ve yüksek kaliteli ses modülleri ile modüler bir telefon olmayı vaad ediyor. Tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına, modüler parçaları ile yanıt veriyor. Cihaz geçtiğimiz aylarda MWC 2016’da resmi olarak duyuruldu ve ülkemizde ise kısa bir süre önce satışa çıktı. Ancak firma modüler konsepti daha önce de denemişti.

LG Versa modeli, günümüzdeki modüler kavram ile tam olarak eşleşmese de ayrılabilir bir klavyeye sahipti. Yani tüketicilere hem fiziksel QWERTY klavyeli hem de klavyesiz bir kullanım sunabiliyordu. Ayrıca mobil oyuncular için 8 butonlu bir oyun kontrolcüsü de klavye yerine yerleştirilebiliyordu. Aslında LG G5 ile oldukça benzerdi diyebiliriz.

2009 yılında duyurulan bu telefon, 56 x 120 piksellik OLED ekrana sahipti. Teknik detayları günümüzün telefonlarının çok fazla gerisinde olsa da kendi zamanında yeterli bir cihaz olarak görülüyordu.