LG G5'in satış tahminleri açıklandı

LG G5'in satış tahminleri açıklandı

Geçtiğimiz günlerde MWC 2016’da duyurulan Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisi LG G5, gerek teknik özellikleri gerekse modüler yapısıyla son derece dikkat çekici bir telefon oldu. Peki bu telefon kaç satacak?

IBB Consulting Group analistlerinden Jefferson Wang tarafından paylaşılan rakamlara göre LG G5 satış rakamları tatmin edici düzeyde olacak. Telefonun kamera ve müzik konusunda önemli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Tahmin edilen satış rakamları ise yıl sonuna kadar 10 milyonun üzerinde. Bu rakamın minimum değer olduğunu belirtelim. Yani daha fazla satması sürpriz olmayacak.


WSJ’nin haberine göre 10 milyon satış rakamı LG için bir başarı olarak nitelendirilmeli. Özellikle 2015 yılında akıllı telefon sektörünün içerisine girdiği duraklama döneminin 2016 yılında da sürmesi bekleniyor. Dolayısıyla firmanın bu süreçte ayakta kalabileceği kadar satış yapması makul duruyor. Akıllı telefon üreticileri listesinde altıncı sırada yer alan firma, beklenen satış rakamları ile listede belki yükselmeyecek ancak yerini korumayı başarabilecek. Çinli firmaların baskısı düşünüldüğünde bu bile bir başarı sayılabilir.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


Akıllı telefon pazarında LG’nin payı %5.3 seviyelerinde. Bu rakam HTC, Sony ve Microsoft gibi markaları geride bırakmaya yetiyor. LG G5 satış süreci ön siparişler ile başlayacak. Telefonun ön sipariş tarihi 18 Mart olarak belirlendi. Nisan ayı içerisinde ise telefon raflardaki yerini alacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS