LG üretimli Nexus 5X şimdi ikinci bir krizle gündemde

LG üretimli Nexus 5X şimdi ikinci bir krizle gündemde

Şimdiye kadar en çok Nexus cihazı üreten firma olan LG, son cihazda derisini iyi çalışmamış görünüyor. LG Nexus 5X modeli bir ay içerisinde ikinci skandal ile gündemde.

Google’ın geçtiğimiz ay duyurduğu iki yeni Nexus modelinden biri olan cihaz, geçtiğimiz hafta şarj olurken kilitlenme sorunuyla gündeme gelmişti. Şimdiki sorun ise daha ciddi.


Kullanıcılardan gelen şikayetlerin artması üzerine dikkat çeken iddialar telefonun yavaşlığı üzerinde yoğunlaşmış durumda. Reddit’te yoğun bir şekilde tartışılan başlık son günlerin en popüler konularından biri oldu. Ortak kanı, telefonun gereğinden fazla yavaş olduğu.


LG Nexus 5X, Snapdragon 808 yongası ve Android 6.0 Marshmallow sürümüyle geliyor. Bu yonga ve işletim sistemi henüz oldukça yeni. Dolayısıyla kullanıcıların bir kısmı yavaşlığın düzeltilebileceğini düşünürken, bazı kullanıcılar ise fazlasıyla şikayetçi. Yapılan ankette Nexus 5X kullananların yarısından fazlasının bu durumdan şikayetçi olduğu dikkat çekiyor.


Söz konusu yavaşlık özellikle kamera uygulamasında ve genel arayüzde dikkat çekiyor. Ayrıca Android 6.0 Marshmallow ile gelen şifreleme modunda da yavaşlığın kat ve kat arttığı söyleniyor. Cihaz henüz ülkemize gelmediği için bu konuda bir yorum yapmamız söz konusu değil. Ancak bu sorun kısa süre içerisinde çözülmezse kalıcı olacağını düşünebiliriz. Eğer yazılımsal bir sorun ise Google bu sorunu kısa sürede çözecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS