LG V10 beklentileri karşılamıyor!

LG V10 beklentileri karşılamıyor!

Geçtiğimiz yıl son çeyrekte duyurulan LG V10, dikkat çekici özelliklere sahip phablet kategorisinin iddialı modellerinden biri olarak karşımıza çıkmıştı. Ülkemizde de satışa çıkan modelin pil ömrü rakiplerinin altında kaldı.

Öncelikle rakamlara geçmeden önce test koşulundan bahsedelim. Test, ekran parlaklığı 200 nit seviyesindeyken yapılmış. Yani bu noktada cihazlar arasında bir eşitlik sağlanmaya çalışılmış. Ancak buna rağmen LG V10’un 3000 mAh kapasiteli dev bataryası yetersiz kalmış gibi duruyor.


Yapılan testlerde LG V10 pil ömrü işkence testine sadece 5 saat 51 dakika dayanabiliyor. Bu test cihazın bağlantı donanımlarını ve işlemcisini yük altında kullanıyor. Dolayısıyla yoğun kullanım senaryosu olarak nitelendirilebilir. Wi-fi, Bluetooth, NFC, 3G / LTE gibi bağlantı seçenekleri aktifken işlemci de yük altındayken LG V10 pil ömrü 6 saate ulaşamıyor.Diğer rakiplere bakacak olursak Nexus 6P aynı teste 6 saat 24 dakika, iPhone 6s Plus 9 saat 11 dakika, Galaxy Note 5 ise yine 9 saat 11 dakika dayanabiliyor. Phablet kategorisindeki cihazların pil kapasiteleri birebir aynı olmasa da aşağı yukarı aynı değerlerde. Ancak telefonun 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlük sunan ekranı için bu pil yetersiz kalmış gibi duruyor. Üstelik cihazda pil tüketimini azaltmak adına ikinci bir ekran olduğunu da hatırlatalım.


Hemen enseyi karartmamak gerekiyor. Çünkü LG V10’un şarj süresi bu sonuçların aksine kendi alanında lider. Telefon, bu dev bataryayı çabuk tüketiyor ancak geri doldururken de hızlı. 65 dakikada batarya %100 doluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS