LG’den akordeon gibi katlanan TV

LG’den akordeon gibi katlanan TV

LG katlanabilen televizyon patenti ilginç tasarımıyla herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Adeta bir akordeon gibi katlanan bu televizyon eğer satışa sunulursa büyük bir ilgi görebilir.

Hollanda’daki Lahey Uluslararası Tasarım Sistemi’ne bir patent başvurusunda bulunan LG şirketi, düzgün aralıklarla katlanabilen akıllı televizyon çalışmalarına başladı. Bu yeni katlanabilen televizyon modelinin kenar bölümlerinde çerçeve bulunuyor. Tüketiciler istedikleri zaman bu çerçeveleri açabilir veya kapatabilir.


Televizyonlarla ilgili en önemli problemlerden birisi de hiç şüphesiz çok fazla yer kaplaması. LG bu sorunu tamamen giderebilmek için 65 inç boyutunda akordeon gibi katlanabilen bir televizyon üretti. Bu sayede televizyonlar artık eskisi kadar fazla yer kaplamayacak.


Katlanabilen televizyonların hoparlörleri kenarda bulunacak. Televizyon katlansa bile hoparlör herhangi bir zarara uğramayacak. Şirketin 2019 yılı için bu tasarıma sahip olması çok zor görünüyor. Muhtemelen 2020 ve sonrasında bu tür katlanabilir televizyonların daha sık görüleceğini söyleyebiliriz.


Bu tür televizyonlar son zamanlarda LG tarafından sürekli olarak duyuruluyor. Şirketin bundan sonraki stratejisi katlanabilir ekranlar diyebiliriz. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS