Lumia 535 için Windows 10 Mobil güncellemesi

Lumia 535 için Windows 10 Mobil güncellemesi

Microsoft, Windows 10 Mobil işletim sistemi güncellemeleri için sözünü tutmaya başladı. Nokia’dan Microsoft’a geçiş sürecinde duyurulan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyan Lumia 535 için Windows 10 güncellemesi geldi. Lumia 535, Aralık 2014’te duyurulmuştu.

Öncelikle güncellemenin henüz Türkiye’de dağıtıma çıkmadığını belirtelim. Ancak kısa süre sonra Türkiye’de de bu güncelleme bekleniyor. Güncelleme şimdilik Mısır ve Ürdün’de görüldü, kullanıcılar güncellemenin geldiğini rapor ederek ekran görüntülerini paylaştı.


Geçtiğimiz ay Windows 10 Mobil işletim sisteminde bazı sorunlar yaşanmış ve bu sebeple güncellemeler, hatta piyasaya çıkacak yeni cihazlar ertelenmişti. O dönem söylendiğine göre Windows 10 güncellemeleri Şubat ayının ortasına sarkacaktı. Tam anlamıyla öyle oldu diyebiliriz. Bu aşamadan sonra artık diğer cihazlar için de güncellemelerin çoğu ülkede yayınlanması an meselesi. Windows Phone 8.1 işletim sistemli bir akıllı telefonunuz varsa, güncellemeleri sık sık kontrol etmenizi öneriyoruz.


Diğer yandan Microsoft Lumia 535 için Windows 10 Mobil güncellemesinin nasıl çalıştığına dair henüz bir bilgi paylaşılmış değil. Yayınlanan ekran görüntüsü de herhangi bir ipucu içermiyor. Bu güncelleme kısa süreli bir test süreci anlamına geliyor olabilir. Microsoft, olası sorunları Mısır ve Ürdün kullanıcıları üzerinde düzelttikten sonra daha kararlı bir sürüm ile karşımıza çıkacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS