Lumia 850’nin çıkış tarihi sonunda belli oldu

Lumia 850’nin çıkış tarihi sonunda belli oldu

Windows 10 Mobile’la satışa sunulacak ilk telefonlardan biri olan Lumia 850’nin çıkış tarihi sonunda belli oldu. Telefon beklenenden çok daha önce çıkacak.

Microsoft‘un merekla beklenen Windows 10’un çıkışı için birçok telefon hazırladığı ve bunların büyük bölümünün orta segment akıllı telefonlardan oluşacağı zaten biliniyordu. Firmanın bu telefonları piyasaya sürmek için zamana ihtiyacı olduğu düşünülüyordu ama Microsoft’un beklemeye niyeti yok gibi görünüyor. Çünkü yeni çıkan haberler Microsoft’un yeni telefonu Lumia 850’yi çok yakında piyasaya süreceğini gösteriyor.


Windows 10 Mobile işletim sistemli ilk telefonlardan biri olan Lumia 850 hakkında gelen yeni bilgiler, telefonun 12 Ocak’ta resmi olarak tanıtılacağı yönünde. Lumia 830’un halefi olan Lumia 850 hakkında şimdiden birçok detay sızdırılmış durumda. Sızdırılan bu bilgilere göre telefon 1080p çözünürlükte 5.7 inç ekrana sahip olacak ve Qualcomm Snapdragon 617 işlemciyle çalışacak. Ayrıca Windows Hello özelliğini destekleyecek olan telefonda bir de göz tarama sensörü bulunacağı gelen iddialar arasında. Lumia 550, Lumia 950 ve Lumia 950 XL’den sonra Windows 10’la çıkan dördüncü telefon olacak Lumia 850’yi Lumia 650’nin takip etmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS