Mac bilgisayarlar daha ekonomik

Mac bilgisayarlar daha ekonomik

Teknoloji devi IBM, yaptığı hesaplara göre uzun dönem kullanımda Mac bilgisayarların ekonomik olarak daha avantajlı olduğunu düşünüyor.

IBM, personelleri bünyesinde yaptığı araştırmada 4 yıl içinde Mac bilgisayarlar ile Windows bilgisayarlara göre 270 ve 540 dolar arası daha tasarruf yapılacağını söylüyor. Tüm çalışanların Mac bilgisayarlara geçtiği düşünüldüğünde IBM oldukça yüklü bir parayı cebinde tutmuş olacak.Bu araştırma sadece satış fiyatını kapsamıyor. 4 yıllık süre zarfından ne kadar teknik servis yüzü gördüğü ve sorunlarla karşılaştığı en büyük etken olarak göz önünde tutulmuş IBM tarafından.Yakın zamana kadar Mac bilgisayarlar uzun süre güncelleme alarak kullanıcının ürünüyle uzun bir ömür geçirmesine sabep oluyordu. Microsoft tarafında ise bu güncellemeler oldukça fazla bir süre para ile kullanıcılara sunuldu. Ama son zamanda hatırladığımız gibi Windows 10 geçiş süreci 1 yıl süre içinde terfi eden kullanıcılara ücretsiz bir biçimde sunulmuşdu.


IBM tarafında bir çok çalışanın Mac bilgisayar kullanma isteği gelmiş bulunuyor. IBM bu istek doğrultusunda her hafta 1000 civarı Mac bilgisayar satın alıyor. Ve şirket bu doğrultuda gelecek dönemde iyi bir tasarruf oranı yakalamanın planlarını yapıyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS