Mac kullanıcıları Night Shift özelliğine kavuştu!

Mac kullanıcıları Night Shift özelliğine kavuştu!

Geçtiğimiz akşam yayınlanan MacOS Sierra 10.12.4 güncellemesiyle birlikte artık Mac kullanıcı Night Shift özelliğine kavuştu.

Apple tarafında dün akşam çok sayıda güncelleme yayınlandı. iPhone ve iPad cihazlar için iOS 10.3, Apple Watch için watchOS 3.2 ve son olarak Mac bilgisayarlar için MacOS Sierra 10.12.4 güncellemesi ile çok sayıda yeni özellik kullanıma sunuldu.


Bu özellikler arasında uzun zamandır beklenen Night Shift özelliği sonunda Mac tarafında artık kullanılabilir durumda. Apple tarafında ilk olarak iOS mobil işletim sisteminde gördüğümüz Night Shift özelliği, karanlık ortamlarda gözü yormamak için mavi ışığı azaltıyor. Ekranın renk dengesi, mavi ışığın azaltılması sebebiyle değişiyor ve eskisine oranda daha sarı tonlar hakim oluyor. Ancak bunun karşılığında ekranın gözü yormasının önüne geçilmiş oluyor.


Bu özellik iOS’ta kullanıma sunulduktan sonra Samsung tarafında da “Mavi ışık filtresi” olarak cihazlarda yer almaya başladı. Şimdi ise Mac kullanıcıları yeni güncelleme ile artık Night Shift özelliğini kullanabiliyor.


Üçüncü parti yazılımlarla bu özellik oldukça uzun zamandır kullanılabiliyordu ancak Apple, kendi ekosisteminde Night Shift’i bir standart haline getirmeyi başardı. Tıpkı iPhone ve iPad cihazlarında olduğu gibi Night Shift özelliği belirli saatler arasında otomatik olarak aktifleşebiliyor. Bu özelliği kapatmak veya kullanmak ise kullanıcıların tercihine bırakılmış.


Mac bilgisayarlarda Night Shift özelliğini kullanmak için Sistem Tercihleri > Ekranlar sekmesini kontrol edebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS