Mahkeme Kickstarter projelerine el attı

Mahkeme Kickstarter projelerine el attı

Topluluk fonlaması olan Kickstarter projelerine ne oluyor.

ABD’de, Asylum Playing Cards isimli bir kart oyunu için açılan Kickstarter projesi 25 bin dolar fon topladıktan bir süre sonra projenin iptal edildiğini açıkladı. Ancak proje sahipleri, bağışçılara yaptıkları ödemeleri geri göndermediler. Bu gibi durumlarda çoğunlukla, 5-10 dolar ödeme yapan kullanıcılar, geri dönmeyen bağışlarının peşinden koşmuyorlar. Üstelik projenin detayları arasında, projenin iptali halinde bağışların geri ödeneceği bilgisi de bulunmuyordu.


Ancak Washington’da bir grup bağışçı, aptal yerine konulmalarına dayanamadılar ver dava açarak proje sahiplerinden bağışlarının geri ödenmesini istediler. Mahkeme sonunda yargıç, mahkeme masrafları ve kötü niyetli yaklaşımın cezası da dahil olmak üzere, proje sahiplerinin davacılara 50 bin dolar ödemesine karar verdi. Davacıların projeye bağışladığı toplam para miktarı ise 500 dolardı.


Kısacası, bundan sonra Kickstarter üzerinden kampanya açıp para topladıktan sonra projeyi iptal edip paranın üstüne yatma dönemi sona ermiş görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS