Messenger’da karanlık modu nasıl aktif edilir?

Messenger’da karanlık modu nasıl aktif edilir?

Bugün ortaya çıkan bilgiye göre aslında karanlık tema uzun süre önce uygulamaya eklenmiş ancak bu özellik gizlenmiş.

Facebook, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ın tasarımını söz verdiği gibi baştan aşağıya yenilemişti. Ancak Facebook F8 etkinliğinde gösterilen karanlık mod opsiyonu maalesef ki kullanıma sunulmamıştı. 


Facebook Messenger’da gizli karanlık modunun olduğunu biliyor muydunuz? Biz de bu haberimizde bir emoji ile Messenger’da karanlık modu nasıl aktif edebileceğinizi anlatıyoruz.Messenger’da karanlık modu kullanmak için yapmanız gereken şey çok basit. Her hangi bir arkadaşınıza Messenger’ın mobil uygulaması üzerinden bir ay emojisi gönderdiğiniz taktirde karanlık mod otomatik olarak aktif oluyor.


Pure Black olarak isimlendirilen yani gerçek siyah ile gelen karanlık tema, özellikle OLED/AMOLED ekrana sahip telefonlarda şarj süresine olumlu olarak etki edecektir. Tabii göz sağlığı için de geceleri Messenger’ı karanlık modda kullanmakta fayda var.


Bu özelliği aktif edebilmek için Messenger’ın son sürümünü App Store veya Google Play Store‘dan yüklemiş olmanız gerektiğini belirtelim.


 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS