Meta, dijital para kavramından vazgeçmeyebilir

Meta, dijital para kavramından vazgeçmeyebilir

Meta, dijital para kavramından vazgeçmeyebilir

 Belli başlı kaynaklar, Meta’nın meta veriyi hedefleyen bir dijital para birimini geliştirdiğini iddia ediyorlar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bununla birlikte, bu muhtemelen bir kripto para birimi olmayacak. Bunun yerine, Roblox gibi oyun platformlarda kullanılan uygulama içi belirteçler karşımıza çıkacak. Bir bakıma, 2009’da tanıtılan feshedilmiş Facebook Kredilerine geri dönüşü işaret edecek. Meta ayrıca, Instagram infuencerları için “yaratıcı paraları” ve Facebook grubu katılımcıları için “itibar jetonları” gibi büyük ödüller üzerinde de çalışıyor.

Kaynaklara göre bu tarz girişimler sosyal medya topluluklarının kendilerini yönetmelerine yardımcı olabilir. Zira artık herkes sosyal medya üzerinden para kazanmaya çalışıyor. Bu nedenle içerik oluşturuculara sunulan her şey önemli. Küçük işletme kredileri gibi geleneksel finansal hizmetleri de görebiliriz. Bunların ve “Zuck Bucks”ın geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu ve iptal edilebileceği veya değiştirilebileceği de ihtimaller arasında.

Meta’nın NFT planları en azından ilerliyor gibi görünüyor. Times’ın kaynakları, reklam ve ücrete dayalı NFT’ler için bir pilot uygulamanın Mayıs ayı ortasında Facebook’ta başlamasının beklendiğini ve kısa süre sonra NFT odaklı gruplara destek verilmesinin beklendiğini söyledi.

Şirket konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Yine de doğruysa, Meta’nın tamamen vazgeçmek yerine sanal finans stratejisini elden geçirmeyi tercih edeceği öne sürülüyor. Kendi kendini yöneten para birimlerine ve NFT’lere odaklanmak, Meta’nın meta veri tabanından ve mevcut sosyal medya tabanından faydalanmasına yardımcı olacaktır.