Mi Note 10 Lite güncellemeyi aldı

Mi Note 10 Lite güncellemeyi aldı

Mi Note 10 Lite güncellemeyi aldı

Xiaomi, son zamanlarda uygun olan cihazları için MIUI 12.5 güncellemesini yayınlamaya başlamıştı. Bu listeye katılan en son telefonlar, Çin’e özel Redmi K30 Ultra ve hemen hemen her pazarda yer alan özel Mi Note 10 Lite oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Güncelleme gelen telefonlardan birincisi uygun fiyatlı bir amiral gemisi, ikincisi ise bir orta segmentteki telefon. Buna göre değerlendirecek olursak firma segmente bağlı kalmadan cihazları için güncellemeleri yayınlamaya devam ediyor.

Redmi K30 Ultra piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra, telefon MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı. Bu sistem güncellemesi aynı zamanda Redmi K20 Pro ve Mi 9’da olduğu gibi Android 11’i de getiriyor . Güncelleme geldiğinde yapı numarası ile V12.5.3.0.RJNCNXM.

Öte yandan Xiaomi Mi Note 10 Lite , eski akıllı telefondan önce piyasaya sürüldü. Bu nedenle, Android 10 tabanlı eski MIUI 11 ile çıkış yaptı. Ancak, MIUI 12 güncellemesini aldıktan sonra, bu telefon bu yılın başlarında Android 11 güncellemesini de aldı .

Şimdi, Xiaomi , Mi Note 10 Lite’ın ‘Global’ varyantı için MIUI 12.5 güncellemesini dağıtmaya başladı. Güncelleme , V12.5.1.0.RFNMIXM yapı numarasıyla birlikte geliyor. Kısa sürede tüm küresel pazarlardaki telefonlarda indirilebilir duruma geçeceği aktarıldı.

Her neyse, bu iki akıllı telefon için yeni çıkan yazılımların şu anda ‘Stable Beta’ aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. Bu, güncellemenin belirli birkaç kullanıcı için toplu olarak dağıtıldığı anlamına gelir.

Ancak Mi Note 10 Lite’ın diğer bölgesel varyantlarına Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Rusya) sahip kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılar güncellemeyi önümüzdeki günlerde almaları bekleniyor.