Mi ürün serisi Xiaomi olarak değiştirilecek

Mi ürün serisi Xiaomi olarak değiştirilecek

Mi ürün serisi Xiaomi olarak değiştirilecek

XDA Developers yayınlanan bir rapora göre şirket, önümüzdeki aylarda Xiaomi adını taşıması planlanan yeni ürünlerle “Mi” markasını aşamalı olarak kaldıracak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “2021’den itibaren Xiaomi’nin ‘Mi’ ürün serisinin adı ‘Xiaomi’ olarak değiştirilecek. “Bu değişiklik, küresel marka varlığımızı birleştirecek ve marka ile ürünleri arasındaki algı farkını kapatacak.” ifadelerini kullandı.

Ancak Mi markası tamamen ortadan kalkmıyor. Şirketin Mi Home mağazaları ismini taşımaya devam edecek. Xiaomi ayrıca, bir sonraki telefon satın alımlarında tasarruf etmek isteyen tüketicileri hedefleyen Redmi cihazlarını satmaya devam edecek.

Redmi markasının çok geçmeden daha fazla cihazda göründüğünü göreceğiz gibi görünüyor. Şirket sözcüsü, “Ürün serisi adlandırma kuralı – Xiaomi ve Redmi – zaman içinde ekosistemimize ve IoT ürünlerimize de uygulanacaktır” dedi. Xiaomi’nin Mi adını emekliye ayırmayı planladığı ihtimali, bu ayın başlarında şirketin yeni Mix 4 telefonunu sunduğunda ortaya çıktı.

Böylelikle Çinli teknoloji devi için bir devin sonu geliyor diyebiliriz. Artık, yeni marka kimliğinin tanıtılmasıyla birlikte ana markanın altında iki farklı ürün serisi karşımıza çıkacak. Xiaomi serisi ürünleri amiral gemisi ve üst seviye cihazlar için kullanılacak. Redmi ürünleri ise gençlere ve daha erişilebilir fiyat seviyesine odaklanacak.