Michael Dell'den BT sektörü hakkında çarpıcı sözler

Michael Dell'den BT sektörü hakkında çarpıcı sözler

Michael Dell'den BT sektörü hakkında çarpıcı sözler

Michael Dell, Dell EMC World 2017 etkinliği kapsamında basın mensuplarıyla buluştu. Biz de elbette bu buluşmada yerimizi aldık. Bakın Michael Dell’in BT teknolojileri konusundaki görüşleri neler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HP Elite X3 inceleme

Michael Dell, Dell EMC World 2017 konferansındaki basın buluşmasında yaptığı açıklamlar ile gündeme damgasını vurdu. Bu yık ki etkinliğe 13.500’ün üzerinde ziyaretçi katılım gösterdi. Dell sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başladı. Sahip oldukları geniş ürün portföylerinden bahsetti ve bu portföyün küresel ticaretin geleceği için nasıl konumlandırıldığına dair bilgiler verdi.

Genel Bulut Rekabette Sorun Çıkarıyor

Konuşmasında bilişim teknolojilerini çeşitli biçimlerde tüketeceğimizin altını çizen Dell, “Bu uygulamalar genel bulut, özel bulut, hibrid bulut, hizmet olarak yazılım ve yönetilen hizmetler olarak karşımıza çıkabilir. İş yüklerini optimize etmek, onları güvence altına almak, yönetmek ve verimli bir şekilde taşımak için firmalar dijitalleşmek zorunda. Halka açık bir buklut ile tek stratejiniz varsa, kendinizi uzun vadede rekabetçi bulmayacağınızı düşünüyorum, çünkü on-prem sistemler modernize edildiğinde eşi benzeri görülmemiş düzeyde verimlilik sağlayan yazılım tanımlı hale geliyorlar. Buna karşın birçok müşterimiz genel bulutun şirket içi çözümlerden iki kat daha pahalı olduğunu söylüyor” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşletmelerin IOT, Bulut ve Güvenlik Stratejilerine İhtiyacı Var

Dell, CEO’ların şirketlerini daha verimli çalışmasını sağlayan modern bir BT yapısına geçmeye istekli olduklarını söyledi. Dell, “Her şirket bir teknoloji şirketi olmak istiyor ve her iş birimi bir platform olmak istiyor” dedi. Dell “teknoloji, her büyüme stratejisi ve her verimlilik inisiyatifi için önemli bir etkileştiricidir” diyor ve ekliyor “IoT, bulut ve belki de en önemlisi güvenlik konularında strateji tanımlamaları iyi yapılmalı”. Ayrıca Dell, IoT’nin şirketlerin daha iyi ürünler tasarlamak, operasyonları ve müşteri deneyimini iyileştirmek için ürettikleri çok miktarda veriyi kullanmalarına olanak tanıdığını söylüyor.

Yazılım, Yapay Zeka ve Makine Zekası Yenilikçi Şirketlerin DNA’sıdır

Michael Dell: Yazılım, AI ve akıllı makineler şirketlerin otomobillerden termostatlara farklı işler yapmasını sağladı. “Yazılım, seyahat ve sigorta gibi günlük hizmetleri daha iyiye getirebilir, yapılan iş analiz edildiğinde bu ürünleri ve hizmetleri daha yetenekli ve pazar odaklı hale getirmek için kullanılabilirler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dijital Dönüşüm İşletim Sistemi Açısından Çok Önemli

Rekabetin şirketleri daha akıllı yaptığı ve uygulamalarına istihbarat ve araçlar koymada daha başarılı bir hale getirdiğini söyleyen Dell EMC’nin Pivotal bulut platformunu kullanan Boeing ve JP Morgan Chase gibi müşterileri olduğunu söyledi. Pivotal Cloud Foundry, dijital dönüşüm ve IoT için bir işletim sistemi görevi görüyor. Pivotal, firmaların yeni uygulamalar geliştirmelerine ve eski uygulamaların Cloud Foundry’e taşınmasına olanak tanıyan yazılım geliştirme ve bulut platformu sağlıyor.micheal dell 2

Bilgisayara Dönüşmeden Olmaz

İşletmelerin son yıllarda konuşlandırılan veri merkezlerindeki altyapıya sahip olduğunu söyleyen Michael Dell, “bir bulut stratejisi başarıyla yürütmeden önce bu veri merkezlerinin modernize edilmesi gerekiyor” dedi. Dell, konferansa gün yüzüne çıkarılan ve bu yaz kullanıma sunulacak olan 14. nesil PowerEdge sunucuları hakkında konuşan Dell, “BT ile yapılan dönüşümden sağlanan tasarruflar, dijital ve buluta geçişinizi finanse edebiliyor” dedi. Dell, en yeni PowerEdge sunucularını “yeni veri merkezinin kaynağı” olarak adlandırdı. Dell, müşterilere “yazılım tanımlı veri merkezine geçerken daha fazla seçenek ve daha fazla esneklik” sağlayan şirketlerin depolama portföyünü, yakınsama ve birleşmiş ürünleri, güvenlik ve açık ağ portföyünü yenilediğini de belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Teknoloji İşgücünde Hızlı Değişiklikler Yapıyor

“İş artık bir yer değil, farklı zamanlarda dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik” diyen Michael Dell; cihazların güvenliğini, yönetilmesini ve sanallaştırılmasını sağlayan VMware’nin Airwatch ürününü vurguladı ve bu konuda PC’lerin öneminin daha da arttığını söyledi.

Her Şey Güvenlikle Bağlantılı

Dell, “Güvenlik dönüşümü dijital hırslarınızın en büyük engelleyicisi olabilir” dedi. “Daha fazla bağlantı, daha fazla fırsat anlamına geliyor” diyerek sözlerine devam eden Dell , tabii ki bu durumun daha fazla riski de barındırdığının altını da çizdi. Dell, teknoloji risklerinin nedenini anlamamız konusuna dikkat çekti ve “Bir süreklilik olarak, güvenlik konusunda farklı düşünmeliyiz” dedi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber