Microsoft Andromeda geliyor

Microsoft Andromeda geliyor

Microsoft, tablet projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. İşte Microsoft Andromeda hakkındaki son detaylar.

Kısa süre önce Microsoft’un Courier isminde bir tablet üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. 2009 – 2010 yıllarında satışa sunulması planlanan bu tabletten son anda vazgeçilmiş ve Apple çıkardığı iPad ile tablet sektörünün lideri konumuna yükselmişti. Katlanabilir bir yapıya sahip olan Courier’in neden iptal edildiğine dair bir bilgi ise verilmemişti.


Son sızdırılan bilgilere göre Microsoft, katlanabilir tablet konusundaki heyecanını henüz kaybetmiş değil. Zira Amerikan teknoloji devinin Microsoft Andromeda ismini taşıyan yeni bir tablet üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Katlanabilir bir yapıya sahip olan bu tabletin, Windows 10 ile çalışacağı ve dijital bir günlük görevi üstleneceği de söylentiler arasında.


Aslında Microsoft yeni cihazı Andromeda ile kendisine yeni bir pazar yaratmak istiyor. En azından sızdırılan bilgiler bu yönde. Zira Amerikalı şirketin Microsoft Andromeda ile hitap etmek istediği kesim biraz daha farklı.


Cihazın teknik özelliklerine dair de bazı sızıntılar mevcut. Microsoft’un yeni cihazı için Qualcomm ile anlaştığı ve yonga seti desteğinin Qualcomm tarafından sağlanacağı belirtiliyor. Microsoft Andromeda şimdilik “dijital günlük” olarak lanse edilse de cihaz hakkında bilinmeyen pek çok nokta olduğu da inkar edilemez bir gerçek.


Microsoft’un yeni cihazını önümüzdeki yılın başlarında tanıtması bekleniyor. Muhtemelen 2018’in ilk çeyreğinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde Andromeda, görücüye çıkacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS