Microsoft Cortana halen geliştiriliyor!

Microsoft Cortana halen geliştiriliyor!

Microsoft’un eski asistan uygulaması Cortana, Insider programında yeni dilleri ile karşımıza çıktı. Windows 10 işletim sisteminin geliştirildiği, yenilikler ilk olarak denendiği gelişme programı, bu yeni dilleri ortaya çıkardı.

Yeni Windows 10 güncellemesinde, Microsoft Cortana İspanyolca, Portekizce ve Fransızca dil desteğine kavuştu. Her bir yeni dil, kendi sesiyle birlikte geldi. Cortana artık İngilizce dışında dilleri de destekliyor. Çok sayıda hata düzeltmesi içeren güncelleme, performans konusunda da iyileştirmeler aldı.


Microsoft’un resmi blog sayfasında da paylaşılan bu gelişme, Cortana’nın artık büyük ölçüde tamamlandığını gösteriyor. Yeni dil destekleri gelmeye başladığına göre yapay zeka tarafı büyük ölçüde tamamlanmış durumda.


Güncellemenin aynı zamanda hatırlatıcı kısmındaki önemli bir hatayı giderdiği bilgisi de paylaşılıyor. Bazı bilgisayarlarda yaşanan mavi ekran sorunu, bu güncelleme çözüldü. Şimdilik en önemli eksik, oturumu kapatıp açma ekranlarında görünüyor ancak bu konuda da çalışmalar devam ediyor.


Masaüstü ve mobil platformlarda hatta Xbox One oyun konsolunda desteklenecek olan Cortana için iOS uygulaması bile hazır. Önümüzdeki süreçte başta Türkçe olmak üzere diğer dil destekleri de bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS