Microsoft Edge kullanıcıları ikiye katlandı

Microsoft Edge kullanıcıları ikiye katlandı

Windows 10’un varsayılan internet tarayıcısı olan Microsoft Edge, hızla yükseliyor. İnternet tarayıcısının kullanıcı sayısı bir ayda iki katına çıktı.

Windows 10 ile yeni bir sayfa açmak isteyen Microsoft, yeni işletim sisteminde internet tarayıcısını da değiştirdi. Yıllardır Windows işletim sistemlerinin varsayılan tarayıcısı olan Internet Explorer’ın yerini Microsoft Edge aldı. Ancak Windows kullanıcılarını neredeyse 20 yıldır kullandıkları Internet Explorer’dan vazgeçirmek pek de kolay olmadı. Bunun üzerinde bir de Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi rakip tarayıcıların bu alandaki üstünlüğü eklenince, Microsoft Edge geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmakta zorluk çekti.


microsoft-edge-tarayici


Ancak Windows 10 kullanımı arttıkça Microsoft Edge kullanmaya başlayanlar sayısı da artmaya başladı. Net Applications şirketi tarafından yayınlanan yeni rakamlara göre, Şubatt ayında Edge yüzde 3.02 pazar payına ulaştı. Firefox ve Chrome gibi rakipleri karşısında bu rakam oldukça düşük olsa da, Edge için son derece büyük bir başarı. Çünkü daha bir ay önce internet tarayıcısının pazar payı bunun yarısı kadar bile değildi. Edge, Ocak ile Şubat arasında kullanıcı sayısını iki katına çıkarmayı başardı. Edge’in bu yükselişinin önümüzdeki dönemde de devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS