Microsoft eleştirileri reddetti!

Microsoft eleştirileri reddetti!

Microsoft, bilişim otoritelerinin, kullanıcıları “Windows 10’a geçmek için aşırı zorladığı” yönündeki iddiaları reddetti. Ne var ki, Amerikalı devin ifadelerinde bazı açık noktalar bulunuyor.

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için, Windows 10’a geçişi zorlamış ve tüm ret seçeneklerini ortadan kaldırmış gözüyordu değil mi? Amerikalı şirkete göre olay, kesinlikle böyle değil.


Teknoloji firmasının iddiasına göre, amaç Windows 10’a geçiş için gereken takvimi hatırlatmak; yani kullanıcıların planlarının baştan düzenlemek değil. Bu argümanda çok ciddi bir eksik var. Windows 10 için yalnızca iki seçenek bulunuyor: Şimdi yükseltin veya dosyaları şimdi yükleyin, sonra yükseltin.


Microsoft sözcüsü, “Windows 10 güncellemesi bir seçim üstüne inşa edildi. Amacımız kullanıcıları en gelişmiş ve en güvenli işletim sistemiyle buluşturmak. Kullanıcılar, geçiş takvimlerini istedikleri şekilde ayarlayabiliyor. Sonuçta sağ üstteki çarpı simgesini tıklayarak, güncelleme yapmamayı tercih edebilirsiniz” açıklamasında bulunuyor.


Microsoft

Ancak “ifade edilmeyen” bir nokta var. Sağ üstteki çarpı simgesini tıklamak, olur olmaz yerde karşımıza çıkan pop-up ekranını sadece erteliyor ve kesinlikle daimi çözüm bulmuyor. 1 Haziran’da “teklifi” ret ettiyseniz, 2 Haziran’da yeniden yüzleşmenize yönelik hiçbir engel yok.


Microsoft’un bir diğer korkutucu politikası ise, Windows 7’i geçtik (ne de olsa yaşlı bir işletim sistemi), Windows 8.1 kullanıcılarına riski kabul etmelerini vurgulaması. Microsoft, işletim sistemi sahiplerine, söz konusu işletim sistemi ile devam ettikçe, güvenlik yönünden garanti veremeyeceğini vurguluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS