Microsoft, Facebook’a kaç para teklif etti?

Microsoft, Facebook’a kaç para teklif etti? © Shutterstock

Bir tarafta dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, diğer tarafta ise yazılım devi Microsoft. İkilinin yolları aslında 2010 yılında kesişmiş. Uzun yıllar Microsoft’un yöneticiliğini yapan Ballmer, daha önce basına yansımayan bir bilgi paylaştı.

CNBC’ye konuk olan Steve Ballmer, 2010 yılında Microsoft’un Facebook’u satın almak istediğini dile getirdi. Yaklaşık altı yıl önce yapılan teklif ile Facebook’a 24 milyar dolar teklif edilmiş. Ancak Facebook bu teklifi geri çevirmiş.
Facebook, 2010 yılında şimdi olduğu kadar değerli bir şirket değildi. Ancak Ballmer, “çılgınlar gibi büyüyordu” ifadesini kullanarak Microsoft’un o dönemki teklifinde ne kadar ciddi olduğunu vurguladı. Ancak yapılan teklif, Zuckerberg tarafından reddedilmiş. Ballmer, Zuckerberg’a saygı duyduğunu da ifade etti.


Microsoft, günümüzde Facebook hisselerinin %1.6’sına sahip. Şimdiki piyasaya değeri ise yaklaşık 379 milyar dolar. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ise 56 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde dördüncü sırada.


Facebook ve Microsoft ikilisinin yolu uzun bir süre daha kesişmeyecek gibi duruyor. Sizce Microsoft, 2010 yılında Facebook’u satın almış olsaydı günümüzde ne gibi farklılıklar olurdu? Yorumlarınızı bekliyoruz.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS