Microsoft hakkında umut vaat eden gelişmeler var

Microsoft hakkında umut vaat eden gelişmeler var

Windows RT ve Windows 8 ile mobil pazarda hüsrana uğrayan Microsoft, Windows 10 ile dersini iyi çalışmış görünüyor. Geliştiriciler tarafından Windows 10’un mobil sürümünü kullananlar halinden oldukça memnun.

Windows 10 ile Microsoft, uzun zamandır çoğu firmanın hayali olan tek platform hedefine ulaşmış olacak. Yeni yayınlanan bir rapor ise Microsoft’un bunun ekmeğini önümüzdeki yıllarda yiyeceğini gösteriyor.Strategy Analytics isimli analiz şirketi, yayınladığı raporda Microsoft için umut vaat eden bilgiler verdi. 2015 ve 2019 yıllar arasında Microsoft’un tahmini pazar payını gösteren grafik, firma için iyiye işaret. Analiz firması, Microsoft’un şu günlerde tablet bilgisayar pazarının %10’unu elinde tuttuğunu, ancak 2019 yılında doğru hamleler ise neredeyse iki katına çıkarılabileceğini söylüyor. Tabii bu noktada Windows 10 işletim sisteminin etkisi büyük olacak.


Satışlar bu şekilde devam ederse Microsoft, yıl sonuna kadar 25 milyona yakın tablet satmış olacak. Bu rakam tablet bilgisayar sektörü için iyi bir değer. Tabii diğer rakiplerin durumu Microsoft’tan daha iyi. Apple Microsoft’un iki katından daha fazla bir hacme sahipken, Android tek başına pazarın %68’ini elinde tutuyor. Burada asıl önemli olan nokta, Windows 10’un geleceğinin parlak görülmesi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS