Son Dakika

Microsoft kullanıcılardan yardım istiyor

A A

03.11.2015 - 08:00

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için çalışmalara devam ediyor. PC platformu için henüz bir sorunla karşılaşmayan Microsoft, mobil tarafta da herhangi bir sorun çıkmaması için yeni bir uygulama duyuracağını açıkladı. Windows Feedback uygulamasının detayları haberimizde.

Microsoft kullanıcılardan yardım istiyor

Microsoft, Windows Phone 8 ile başlayan mobil çıkarmasını Windows 10 Mobil ile sürdürmeye başlamaya hazırlanıyor. Windows Phone 8’den umduğunu bulamayan firma, Windows 10’u tüm platformlara dağıtacak. Akıllı telefon ve tablet bilgisayar sektöründe henüz yeni yeni adımlar atılırken, sevindirici bir haber geldi. Eğer Windows 10’lu mobil cihazlar almayı düşünüyorsanız bu haberimize sevineceksiniz.

Microsoft, Windows 10 için yeni bir uygulama duyuracağını açıkladı. Bu uygulama Windows Feedback olarak adlandırılacak. İşlevi ise oldukça basit. Kullanıcılar bu uygulamayı cihazlarına yükleyecek, cihazlarındaki sorunları Microsoft’a bildirebilecek. Bu sayede Microsoft, yazılım ve donanım geliştirme aşamalarında kullanıcılardan yardım alacak. Yeni işletim sisteminin geliştirilme süreci hızlanacak.

Microsoft’un benzer iki servisi zaten vardı ancak bunlar uygulama şeklinde değil, birer internet sitesi olarak kullanılıyordu. Yeni uygulama 16 Kasım tarihinde kullanıma sunulacak ve eski geri bildirim servisleri kapatılarak tüm işlemler tek bir uygulama özelinde toplanacak. Uygulama içerisinde PC platformundaki Windows 10 ve mobil tarafta kullanacak olan Windows 10 Mobil için geri bildirim yapmak mümkün olacak.