Microsoft özel oyunlarını mobil cihazlara taşıyor

Microsoft özel oyunlarını mobil cihazlara taşıyor

Microsoft’un konsol tarafındaki en önemli özel oyunlarından biri olan Forza, şimdi de mobil platformlar için geliyor.

Oyun dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Microsoft beklenmedik bir kararla Xbox One’a özel olarak satışa sunulan hemen hemen tüm oyunların PC için de geleceğini açıklamıştı. Bu bağlamda Forza serisi de dahil pek çok özel Xbox One oyunu Windows 10’da boy gösterdi.


Fakat oyun sektörünün iyiden iyiye mobil platformlara kaymaya başlaması, Microsoft’un da dikkatinden kaçmadı. Özellikle F2P kategorisindeki yapımların muazzam cirolara ulaşması, oyun ve teknoloji sektöründeki pek çok devin radarına takıldı.


Hatırlanacağı üzere daha önce Nintendo da Mario ve Pokemon gibi güçlü isimleri mobil platformlar için pazarlama aracı olarak kullanmıştı.


Görünen o ki Amerika merkezli teknoloji devi de aynı Nintendo gibi sevilen oyun serileriyle mobil platformlarda kendisine yer bulmak istiyor.


Forza Street bu bağlamdaki en büyük adım olabilir. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Microsoft cephesinden daha fazla mobil oyun duyurusu gelecektir. Belki de bir süre sonra Gears of War’ın battle royale tarzında bir mobil versiyonuyla karşılaşabiliriz.


Elbette aynı durum Sony için de geçerli. Sonuçta mobil oyun sektörü günden güne büyüyor. Dolayısıyla geliştiricilerin bu pastadan pay almak istemeleri son derece normal.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS