Microsoft Selfie Android için yayınlandı

Microsoft Selfie Android için yayınlandı

Özçekim akımı dur durak bilmeden yayılmaya devam ederken daha iyi özçekimler yakalayabilmek için Amerika teknoloji devi Microsoft yeni bir uygulama yayınladı. Android platformunda çıkışını yapan uygulama ile pek çok farklı efekt kullanıma sunuldu.

Samsung‘un bir PR çalışması olarak başlayan selfie akımı bir anda çığ gibi büyümeye ve dünya çapında yayılmaya başladı. Türk Dil Kurumu tarafından öz çekim olarak Türkçeye çevrilen Selfie için firmalarda pek çok uygulama yayınlıyor. Uygulama mağazalarında bulunan ve pek çok farklı efekt ve ayar imkanı veren uygulamalara geçtiğimiz yık Amerikan teknoloji devi Microsoft da katılmıştı.


Apple cihazlar için İOS platformunda yayınlanan uygulama ile kullanıcılara geniş ayar imkanı veriliyordu. Selfie adını taşıyan uygulama sayesinde çekilen öz çekimler üzerinde çok detaylı ayarlamalar yapabilmek mümkün hale geliyordu. Renk dengesinden ten rengini ayarlamaya ve aydınlatmaya kadar pek çok ayarın sunulduğu uygulama sayesinde fotoğraf çok daha iyi hale getirilebiliyordu. Sadece İOS platformunda yayınlanmaya başlayan uygulama artık rakip bir platformda daha kullanılmaya başladı.


Android için yayına alınan Microsoft Selfie uygulaması sayesinde uygulamadaki 12 filtre içerisinde öz çekiminize en uygun olanı seçmeniz ve pek çok farklı ayarlamayı yapmanız mümkün hale getirilmiş. Microsoft tarafından uzun yıllardır geliştirilen yapay zeka teknolojisi sayesinde yaş, cinsiyet ve cilt tonu gibi kişinin temel özelliklerini algılayan uygulama bu bilgilere göre özel fotoğraflar elde edilmesine olanak sağlıyor.Microsoft Selfie Büyük Beğeni Kazandı


Oldukça doğal ve kaliteli görüntüler ortaya çıkmasına olanak sağlayan yeni özçekim uygulaması sayesinde sadece 1-2 saniye içerisinde kaliteli görüntüler elde edebilmeniz mümkün hale getirilmiş.


Geçtiğimiz aylarda patlak veren Prisma‘nın ardından Microsoft Selfie’nin de benzer bir başarı göstermesi bekleniyor. Şu an insanların günlük kullanım aracı arasına giren Prisma eskisi kadar çok kullanılmasa da arada bir kullanılan fotoğraf düzenleme uygulamaları arasına girdi.


Mobilde Umudu Android ve İOS’te Arıyor


Mirosoft’un yaklaşık 2 senedir uygulamakta olduğu strateji ile birlikte firma rakip platformlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılacak uygulamalar geliştirmeye ve yayınlamaya başladı. Firma sadece kendi geliştirdiği uygulamaları yayınlamıyor aynı zamanda gelecek vaat eden ya da başarıya ulaşmış uygulamaları satın alarak da bunları kendi bünyesinde kullanıcılara sunuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS