Microsoft sil baştan yenilenme kararı aldı

Microsoft sil baştan yenilenme kararı aldı

Canlı kutucuklar özelliği bir süredir Microsoft sil baştan stratejisi ile bitirilmek isteniyordu. Ancak bazı kullanıcıların bunu pek efektif bulmaması şirketin yeni kararlar almasına neden oldu.

Rengarenk bloklar yerine daha sade düz görünüm tercihinde bulunan şirket, çok yakında bu planlarını adım adım uygulayacak. Özellikle Windows 7’nin tamamen kaldırılmasından sonra şirket Windows 10 ile ilgili daha fazla çalışma yürütmeye başladı. Böylece kullanıcıların Windows 10 platformuna geçmesi daha da hızlandırılacak.


Simge tasarımcılarından olan Mike LaJoie, “Amacımız başlat menüsünü şu an içerisinde bulunduğu renk karmaşasından çıkarıp bir nevi daha toplu olan görsel bir bütünlüğe kavuşturmak” ifadelerine yer verdi. Böylece şirketin bu yeni tasarımı ile birlikte neyi amaçladığı da ortaya çıkmış oldu.


Şimdilik Windows 10X yeni tasarımı Surface Neo ve Surface Duo için yayınlandı. Böylece diğer Windows platformlarına da yeni özelliğin gelmesi kesinleşmiş oldu. Bazıları Microsoft kuruluşunun bunu bütün Windows işletim sistemlerine getirmeyeceğini söylüyordu.


Microsoft ile ilgili tasarım problemleri uzun bir süredir tartışılıyor. Bazıları Windows 10 canlı kutucuk tasarımını son derece karmaşık bulurken bazıları da daha hoş bir görüntü katacağını ifade ediyordu. Görünen o ki Microsoft kararını verdi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS