Microsoft’tan gizemli bir telefon

Microsoft’tan gizemli bir telefon

Microsoft’un mobil cihazlarıyla ilgili blog sayfasında geçtiğimiz günlerde bir yazı yayınladı. Yazı, Cortana isimli sesli asistan uygulamasının geliştirilmesi ve yapay zekası ile ilgiliydi. Burada kadar her şey normal, ancak blog yazısında yer alan görselde bir detay atlandı.

Söz konusu yazıda yer alan görseli yukarıda görebiliyorsunuz. Burada Cortana’yı çalıştıran akıllı telefon, şimdiye kadar piyasaya çıkmış hiçbir Lumia cihaza benzemiyor. Köşeli ve keskin hatlara sahip bu metal kasalı telefon, Microsoft’un henüz piyasaya sürmediği bir model.


Microsoft, 6 Ekim tarihinde New York’ta büyük bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte Windows 10 Mobil kullanan ilk akıllı telefonlar duyurulacak. Etkinlikte Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinin duyurulacağı bekleniyor.


Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleri, üst seviye amiral gemisi cihazlar olarak karşımıza çıkacak. Dolayısıyla görseldeki telefonun orta segmentte olacağı düşünülüyor. Orta segmentte beklenen iki model var. Lumia 550 ve Lumia 850. Lumia 550’nin basın görselleri ortaya çıktığı için geriye tek bir ihtimal kalıyor. Bu fotoğraf büyük ihtimalle Lumia 850’ye ait.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS