Microsoft Windows 10 simgelerini güncelleyecek

Microsoft Windows 10 simgelerini güncelleyecek

Bir tasarımcı (Vastglad), Microsoft tarafından geliştirilen Akıcı Tasarım dilini ve yeni Windows 10 simgelerini, Windows 10X işletim sisteminin arayüzü ile birleştirerek Windows 10 için ilginç bir arayüz yaptı. Ortaya çıkan tasarımda; arama, görevler, notlar ve son dosyalar için çeşitli bölümler bulunuyor.

Kavisli hatlar Başlat Menüsü için de karşımıza çıkıyor. Üstelik Başlat Menüsü’nün üst kısmında hava durumu ve ayarlar seçeneği de bulunuyor. Bunların da tasarımı, Windows 10 ile kıyaslanamayacak kadar güzel.


Açılış ekranı, Hava Durumunun yeni simgesi ve Microsoft logosunun bulunduğu kavisli bir çerçevede yer alıyor. Bu uygulama Windows 10 tasarımına tam olarak uyum sağlıyor. Ayrıca sade bir görünüm sergilediğini de söylemek gerekiyor. Böylece hem şık hem de daha sade görünebiliyor.


Ayrıca; yeni tasarımda görev çubuğunda bir arama kutusu ile görev görünümü düğmesi bulunmuyor. Görev Çubuğu daha sade ve farklı bir tarza kavuşuyor. Son olarak, bildirim alanında ise ağ durumu, ses ve dokunmatik klavye için geleneksel simgeler mevcut.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS